OGŁOSZENIE O ROZPOCZĘCIU KONSULTACJI W FORMIE ZAPYTANIA (RFQ Usługi transmisji danych 100Gbit/s i 10Gbit/s pomiędzy Węzłami Centralnymi i Regionalnymi OSE) prowadzonego w związku z implementacją Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
I. OGŁASZAJĄCY
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy (zwana dalej „NASK”),
Adres siedziby: 01-045 Warszawa, ul. Kolska 12
Adres biura: 00-193 Warszawa, ul. Stawki 2
Strona www.nask.pl, e-mail nask@nask.pl
Godziny pracy: 8:00-17:00
II. PRZEDMIOT I CEL KONSULTACJI TECHNICZNYCH W FORMIE RFQ
Przedmiotowe konsultacje techniczne w formie zapytania ofertowego (Request for Quotation, zwane dalej „RFQ”) są prowadzone w związku z implementacją Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (zwanej dalej „OSE”). OSE jest publiczną siecią telekomunikacyjną służącą świadczeniu publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych szkole w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949), z wyjątkiem szkół dla dorosłych. Obowiązek wykonywania zadań operatora OSE został powierzony NASK, zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2017 r. o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2184).
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma na celu zapewnienie powszechnego i równego dostępu do bardzo szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu dla szkół. OSE będzie publiczną siecią telekomunikacyjną, opartą na istniejącej infrastrukturze szerokopasmowej wybudowanej w ramach inwestycji komercyjnych oraz dofinansowanych ze środków publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za uruchomienie i utrzymanie Sieci, oraz w szczególności za dostarczenie szkołom usługi dostępu do Internetu o symetrycznej przepustowości co najmniej 100 Mb/s wraz z kompleksowymi usługami bezpieczeństwa sieciowego, w tym ochrony przed zagrożeniami dla prawidłowego rozwoju uczniów, odpowiedzialny jest Operator OSE. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna będzie zbudowana do 2020 roku i będzie się docelowo składała z 16 węzłów szkieletowych i agregacyjnych, zapewniających bezprzerwowy i bezpieczny dostęp do Internetu dedykowany dla szkół.
Celem RFQ jest zebranie przez NASK informacji w zakresie niezbędnym do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, zapytania ofertowego lub określenia istotnych postanowień umowy dotyczących dostępnych na rynku rozwiązań, mających zastosowanie przy budowie i eksploatacji sieci.
Celem RFQ nie jest przeprowadzenie procesu zakupowego. Prowadzone postępowanie nie ma na celu wyłonienia dostawców rozwiązań, w efekcie postępowania RFQ nie zostanie podpisana umowa na dostawę przedmiotowego rozwiązania. Bez względu na zawartość, niniejsze zapytanie nie stanowi oświadczenia woli NASK, w szczególności dotyczącego jakiegokolwiek zamówienia lub umowy. Nie stanowi również oferty kupna, w szczególności oferty skierowanej do nieoznaczonej grupy adresatów.
Przedmiotem niniejszego zapytania RFQ jest:
- dzierżawa łączy pomiędzy trzema węzłami centralnymi OSE o przepustowości 100Gbit/s.
- dzierżawa łączy pomiędzy sześcioma węzłami regionalnymi i trzema węzłami centralnymi o przepustowości 10Gbit/s z możliwością zamawiania dodatkowych łączy 10Gbit/s w trakcie obowiązywania umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu RFQ wraz z arkuszem ofertowym został określony w załącznikach do RFQ.
III. ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W RFQ
RFQ jest procesem otwartym i może w nich uczestniczyć każdy Wykonawca. Wykonawcy zainteresowani udziałem w RFQ mogą nadsyłać swoje zgłoszenie, zawierające informacje o oferowanym rozwiązaniu, zgodnie z wymaganiami opisanymi w Załącznikach do RFQ, elektronicznie, w formacie .pdf na adres e-mail: konsultacje_ose@nask.pl z opisem w tytule „RFQ Dzierżawa łączy pomiędzy Węzłami OSE” w terminie do dnia 14 lutego 2019 r. do godziny 12:00.
NASK zastrzega możliwość przedłużenia terminu przesyłania odpowiedzi.
Osoba do kontaktów ze strony NASK w sprawach formalnych:
Pan Paweł Żytecki
e-mail: pawel.zytecki@nask.pl
IV. WARUNKI I ZASADY RFQ
- RFQ jest prowadzone w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie potencjalnych Wykonawców i oferowanych przez nich rozwiązań.
- RFQ prowadzone będzie w formie wymiany korespondencji.
- RFQ prowadzone będzie w języku polskim.
- W trakcie RFQ NASK może korzystać z pomocy biegłych i doradców, dysponujących wiedzą specjalistyczną, niezbędną do przeprowadzenia RFQ.
- Ogłoszenie dot. RFQ nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani nie jest dialogiem technicznym w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych.
- Za udział w RFQ Wykonawcy nie otrzymują wynagrodzenia ani zwrotu kosztów.
- W przypadku gdy informacje przekazywane NASK przez Wykonawców stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz. U. 2018 poz. 419), powinny one być wyraźnie zastrzeżone przez podmiot udostępniający, nie później niż wraz z przekazaniem informacji NASK. Podmiot udostępniający musi zastrzec na piśmie, że przekazywane informacje nie mogą być udostępniane innym podmiotom.
- Przystąpienie Wykonawcy do RFQ jest równoznaczne z udzieleniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie przez NASK wszystkich lub części przekazywanych informacji, do zastosowania w szczególności przy budowie i eksploatacji sieci, w tym do ewentualnego przygotowania dokumentacji zakupowej i ustalenia wartości szacunkowej przedmiotu zamówienia.
- NASK może w każdej chwili zrezygnować z prowadzenia RFQ z wybranym Wykonawcą, jeżeli uzna, iż przekazywane przez niego informacje nie są przydatne do osiągnięcia celu Postępowania.
- NASK zastrzega sobie prawo do zakończenia RFQ na każdym etapie bez podania przyczyn.
- Przystąpienie do RFQ nie ogranicza praw oraz nie działa na niekorzyść potencjalnych Wykonawców w przyszłych postępowaniach zakupowych organizowanych przez NASK.
- Ogłoszenie i prowadzenie RFQ nie zobowiązuje NASK do przeprowadzenia jakichkolwiek postępowań zakupowych ani do zawarcia jakichkolwiek umów dot. przedmiotu Postępowania.
- NASK zastrzega sobie prawo do nieudzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące RFQ, zadawane przez wykonawców.
- Przedmiot niniejszych konsultacji RFQ może być przewidziany do współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 1 "Powszechny dostęp do szybkiego internetu", Działanie nr 1.1 "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach".
- NASK informuje, iż dopuszcza możliwość zgłaszania propozycji zmian w opisie przedmiotu RFQ, w zakresie wymagań zarówno technicznych, funkcjonalnych jak i serwisowych.
V. W związku z powyższym, w odpowiedzi na niniejsze zapytanie RFQ NASK oczekuje w szczególności następujących informacji:
- Wskazania szacowanego czasu realizacji przedmiotu zamówienia wraz ze wstępnym harmonogramem realizacji.
- Wskazania szacowanego kosztu realizacji przedmiotu zamówienia w rozbiciu na poszczególne elementy składowe w zakresie uwzględniającym wszystkie wymagania Zamawiającego i warunki realizacji przedmiotu zamówienia określone w Załączniku nr 1 i zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2. Dostawca jest proszony o wycenę rozwiązania zgodnie z wymaganymi podanymi przez NASK, tzn. bez uwzględnienia uwag i zmian, o których mowa jest w punkcie 3 poniżej. Jeżeli proponowane zmiany zgodne z punktem 3 mają wpływ na cenę rozwiązania lub oferowanych usług to poziom tych zmian należy oszacować zgodnie z punktem 4 i podać w załączniku 3.
- Podania uwag do wymaganych parametrów technicznych i wszystkich wymagań podanych w dokumentacji zapytania. Dostawca jest proszony o podanie propozycji zmian do proponowanych wymagań które jego zdaniem spowodują, że docelowe rozwiązanie będzie bardziej optymalne dla sieci OSE, a zarazem wystarczające dla zapewnienia wymaganych usług OSE, w szczególności dla zapewnienia odpowiednio wydajnej sieci szkieletowej dla założonego ruchu ze szkół.
- Udzielenia informacji o proponowanym rozwiązaniu (krótki opis).
Wykaz wszystkich informacji wymaganych w odpowiedzi na niniejsze RFQ stanowi Załączniknr 3
VI. LISTA ZAŁĄCZNIKÓW
- Załącznik nr 1 – Szczegółowy opis przedmiotu RFQ (załącznik zawiera opis funkcjonalny i techniczny przedmiotu zamówienia, warunki dostawy / realizacji wdrożenia, warunki serwisu / utrzymania)
- Załącznik nr 2– Formularz cenowy (załącznik zawiera elementy oferty podlegające wycenie w ramach danej części)
- Załącznik nr 3- Struktura odpowiedzi na zapytanie RFQ